חדשות | דעות | בלוג

עדכונים שוטפים על כל מה שחם

Women of the Bible by dikla laor

Women of the Bible by Dikla Laor הוא פרויקט צילום ייחודי המביא לחיים את הדמויות הנשיות של התנ"ך באמצעות עדשתה של האמנית הישראלית דיקלה לאור. בסדרת צילומים מרהיבה זו, לאור חוקרת את המיתוסים, הסיפורים והאישיויות של נשות התנ"ך, מושכת חוטים אל עולמן הרגשי והפיזי באמצעות פרשנות חזותית עכשווית.

### חשיבות הפרויקט Women of the Bible by Dikla Laor

הפרויקט מדגים את החיבור בין העתיק למודרני, בין הקודש לחול, ומאפשר מבט מרענן וחדשני על דמויות נשיות מרכזיות במסורת היהודית והנוצרית. דיקלה לאור, באמצעות שימוש בנופים טבעיים מהארץ המקראית ובמודליות שמקנות פנים בשר ודם לדמויות אלו, מבקשת ליצור דיאלוג בין העבר להווה ולחקור את התרבות הוויזואלית של דמויות תנ"כיות.

לאור נותנת קול לנשים אלו שפעמים רבות נותרו בצל, ומזמינה את הצופה לשקול מחדש את מקומן והשפעתן בהיסטוריה ובתרבות. הצילומים מציעים מעבר מהתיאור המקראי להצגה חזותית עכשווית, מופשטת פעמים רבות, שבה הגבורות, הנביאות והמלכות מתגלות באור חדש.

המיזם של Dikla Laor מאפשר לקהל הרחב לבחון ולהעמיק בהבנת הזהות הנשית והכוח החברתי, התרבותי והרוחני של נשות התנ"ך. עבודתה מראה כיצד אמנות יכולה לשמש כגשר בין עבר להווה, ואיך סיפורים ודמויות מן המקורות הקדומים יכולים להפוך לרלוונטיים ומשמעותיים בעולמנו המודרני.

בלב הפרוייקט עומדת הרצון לחקור, לתת במה ולהעצים את נשות התנ"ך, על ידי הענקת פרשנות חזותית אמנותית עכשווית, המעניקה להן חיים חדשים. היא מזמינה את הצופה להתבונן ולחוות את הסיפורים העתיקים מזוויות שונות, מאפשרת מסע בזמן שבו העבר וההווה נפגשים וכוללת את הצופה בשיח רחב יותר על דמות האישה בהיסטוריה ובתרבות.

https://diklalaor.photography/women-of-the-bible-photography-b/

שתף

כל החדשות

רוצה לחדש לנו?

כתבו לנו חדשות, כתבות או מאמרים ונשמח לפרסם אצלנו באתר את הכתבות הרלוונטיות

דילוג לתוכן